Asset Publisher Asset Publisher

Osiągnięcia sportowe.

Osiągnięcia sportowe.

 

PIŁKA NOŻNA.

W tej dyscyplinie Nadleśnictwo odnosiło niekwestionowane sukcesy.
Skład drużyny z lat 2001 i 2002:
Zbigniew Bodura, Krzysztof Dziurla, Mariusz Kania, Piotr Kołodziej, Marek Kotowski, Jarosław Krzyżostanek, Józef Kulawinek, Andrzej Lewandowski, Artur Lipiński, Mariusz Łakomiak, Remigiusz Przybyłowicz, Hubert Stasierski, Konrad Stawicki, Jarosław Tomczak, Arkadiusz Tyc.
Kalendarium:               
1997 r. – wicemistrzostwo „Ligi Nadleśnictw". Mecz finałowy z Nadleśnictwem Krotoszyn. Dopiero w dogrywce przegrana 1 : 2,
1998 r.  – wicemistrzostwo „Ligi Nadleśnictw". Mecz finałowy z Nadleśnictwem Syców 0 : 1
1999 r. – mistrzostwo RDLP w Poznaniu. Mecz finałowy z Nadleśnictwem Gniezno 3 : 0
2000 r. – po raz drugi mistrzostwo „Ligi Nadleśnictw". Mecz finałowy z Nadleśnictwem Syców 3 : 1
- mistrzostwo Polski leśników jako reprezentacja RDLP Poznań w ogólnopolskich rozgrywkach w Tucholi o Puchar Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych. Mecz finałowy z Nadleśnictwem Dębno (RDLP Szczecin) 3 : 1
2001 r. – po raz piąty w finale, zdobywając po raz trzeci z kolei mistrzostwo „Ligi Nadleśnictw" a tym samym Puchar Dyrektora RDLP w Poznaniu na własność. Mecz finałowy z Nadleśnictwem Krotoszyn 3:1
2002 r. – V miejsce w rozgrywkach „Ligi Nadleśnictw" o Puchar Dyrektora RDLP w Poznaniu, 2003 r. – II, 2004 r. – I, 2005 r. – I, 2006 r. – I
Po raz drugi zdobycie na własność  Pucharu Dyrektora RDLP w Poznaniu. W 2007 r. niestety rozgrywki zakończono.
W czasie 11 lat  rozgrywek w piłkę nożną o puchar Dyrektora RDLP w Poznaniu, drużyna Nadleśnictwa była sześciokrotnym mistrzem zdobywając 2 krotnie Puchar Dyrektora RDLP w Poznaniu na własność i 4 razy wicemistrzami, a 1 raz w 2002 r. po przegranym meczu w ćwierćfinale z Nadleśnictwem Konin 1 : 3 nie zakwalifikowaliśmy się do gier  finałowych (zajęliśmy V miejsce).
Drużyna Nadleśnictwa Przedborów 6 krotnie reprezentowała RDLP Poznań na Piłkarskich Turniejach Nadleśnictw na Targach Leśnych w Tucholi o Puchar Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych, gdzie zawsze grała w meczach finałowych, a 3 razy wywalczyła I miejsce. 

TENIS STOŁOWY.

Leśnicy z Nadleśnictwa Przedborów mogą poszczycić się wspaniałymi sukcesami jakie osiągnęli w rozgrywkach tenisa stołowego zarówno na szczeblu regionalnym jak i ogólnopolskim. Nadleśnictwo Przedborów reprezentowali:
Zbigniew Bodura, Piotr Brylewski, Hubert Guździoł, Remigiusz Przybyłowicz, Hubert Stasierski, Arkadiusz Szymczak.
Kalendarium :
2001 r. – II miejsce drużynowo, V miejsce indywidualnie,
2002 r. – I miejsce drużynowo, I miejsce indywidualnie,
2003 r. – I miejsce drużynowo, I miejsce indywidualnie,
2004 r. – I miejsce drużynowo, I miejsce indywidualnie,
2005 r. – I miejsce drużynowo, I miejsce indywidualnie,
2006 r. – I miejsce drużynowo, I miejsce indywidualnie,
2007 r. – V miejsce drużynowo, XIII miejsce indywidualnie,
2008 r. – IV miejsce drużynowo, X miejsce indywidualnie,
2009 r. – IV miejsce drużynowo, IX miejsce indywidualnie.
Z reprezentacji N-ctwa Przedborów najlepsze wyniki osiągnął Piotr Brylewski, który zdobył 5 razy indywidualnie i drużynowo Mistrzostwo Leśników Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu. Reprezentował też RDLP Poznań w rozgrywkach ogólnopolskich zajmując czołowe miejsca.

BIEGI NA ORIENTACJĘ.

Fanem i jednocześnie czynnym zawodnikiem biegów na orientację jest leśniczy leśnictwa Szustry Jarosław Krzyżostanek, sprawując jednocześnie funkcję Prezesa Klubu Sportowego ,,Jutrzenka" Pichlice.
Leśniczy bieganie uprawia od 12 lat, rozpoczynał w Klubie Sportowym ,,Jutrzenka" Ochędzyn, kiedy jeszcze był podleśniczym w leśnictwie Mieleszynek. Wielokrotnie  reprezentował Nadleśnictwo Przedborów na Mistrzostwach Polski Leśników w biegach na orientację z dużymi sukcesami:
Wejherowo 2004 r. v-ce Mistrz Polski,
Syców 2005 r. Mistrz Polski,
Bircza 2006 r. Mistrz Polski,
Zagnański 2008 r. Mistrz Polski,
Janów Lubelski 2009 r. Mistrz Polski.
Reprezentował także Polskę na Mistrzostwach Europy Leśników, które odbyły się na Węgrach, gdzie zajął 10 miejsce.

STRZELECTWO SPORTOWE.

Dwukrotnie w latach 2012 i 2013 zawodnicy nadleśnictwa Przedborów zajmowali pierwsze miejsca indywidualnie w strzelectwie sportowym na szczeblu rozgrywek RDLP w Poznaniu.
Oprócz tego pracownicy Nadleśnictwa biorą udział w innych dyscyplinach sportowych jak: siatkówka czy szachy.

Biegi na orientację.

Biegi na orientację.

W LESIE Z MAPĄ I KOMPASEM !!!

Nudzisz się w domu? Nie wiesz co ze sobą zrobić? Wyszedłbyś gdzieś, może wyjechał, lecz nie masz pomysłu gdzie? Chcesz pobyć sam, a może z rodziną, czy z przyjaciółmi? Masz dość siedzenia przed telewizorem lub surfowania w internecie? IDŹ DO LASU!!! No tak, ale nie masz ochoty na bezsensowne łażenie po lesie, grzyby Cię unikają, za jagodami nie przepadasz, a maliny właśnie się skończyły! W takiej sytuacji las ma dla Ciebie idealną propozycję: weź mapę, kompas i zacznij uprawiać biegi na orientację! No tak, ale przecież Ty nie lubisz biegać – to maszeruj, spaceruj, ale bądź w lesie i orientuj się!

Historia biegu na orientację sięga końca XIX wieku, kiedy to stał się on popularny w Skandynawii. Pierwsze zawody, rozegrane wśród wojskowych, odbyły się w Norwegii w miejscowości Bergen w 1897 roku. Do Polski sport ten zawitał w latach 60 ubiegłego stulecia, a rozwój jego popularności w naszym kraju przypadł na lata 90. 

Czego potrzebujesz aby uprawiać biegi na orientację? Kompas i mapę z zaznaczoną na niej trasą do pokonania. Na trasie znajdują się punkty kontrolne, na których potwierdzasz swoją obecność poprzez podbicie karty startowej perforatorem umieszczonym na szczycie punktu lub przez użycie elektronicznego chipa. Zwycięzcą jest osoba, która podbije wszystkie punkty i pokona wyznaczoną trasę w najkrótszym czasie.

Wiadomo, że nie każdy jest urodzonym zawodnikiem i od razu chce wystartować w zawodach. Dla takich osób Starostwo Powiatowe w Wieruszowie we współpracy z kilkoma instytucjami, w tym z Nadleśnictwem Przedborów, przygotowało produkt turystyczny pod nazwą „Powiat Wieruszowski z Mapą i Kompasem". O co w tym chodzi? Jest to zestaw 7 map znajdujących się na terenie Nadleśnictwa Przedborów.

Każda mapa to 35 stałych punktów umieszczonych na dębowych słupkach o wysokości ok. 1 metra, na których znajduje się numer, perforator oraz biało-pomarańczowy lampion. Biegacz, turysta, każdy z nas, może zakupić za symboliczną kwotę wybraną mapę wraz z kartą startową i w dowolnym czasie wybrać się do lasu i biegając, maszerując, spacerując podbijać kolejne punkty w wybranej przez siebie kolejności.

Podbicie wszystkich 35 punktów w ciągu jednego dnia będzie nie lada wyzwaniem nawet dla wytrawnego biegacza, ale trasę można podzielić na kilka dni i zrobić to w tempie odpowiadającym naszym możliwościom. A co dalej? Jeśli masz ochotę na formalne potwierdzenie swojego wyczynu i podbiłeś przynajmniej 30 z 35 punktów możesz złożyć swoją kartę startową w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie i otrzymać pierwszą z trzech odznak OPOS czyli Odznakę Powiatową Orienteeringu Sprawnościowego.  Przejście jednej mapy uprawnia do uzyskania brązowej odznaki OPOS, zaliczenie dwóch kolejnych map to odznaka srebrna, odznakę złotą można zdobyć po przejściu trzech następnych map.

Mapy o których mowa można kupić w Starostwie, okolicznych gospodarstwach agroturystycznych i punktach gastronomicznych oraz w leśniczówce Szustry. Tereny na których znajdują się mapy ze stałymi punktami to Leśnictwo Szustry – mapa „Szustry", Leśnictwo Sokolski – „Las Sokolnicki", Leśnictwo Mieleszynek – „Lisie Jamy", Leśnictwo Czastary – „Czastary", Leśnictwo Węglewice – „Głaz" i „Galewice" oraz mapa „Gola" znajdująca się na obszarze Leśnictwa Koziołek.

Wszystkie mapy wchodzą w skład projektu zwanego „Zielony Punkt Kontrolny", którego pomysłodawcą Polski Związek Biegu na Orientację Leśników.  Na chwilę obecną jest to sieć 21 map ze stałymi punktami kontrolnymi  w całej Polsce.

No to jak, biegamy czy nie? Jeśli spróbujesz i spodoba Ci się ten sport, czy też taki sposób spędzania wolnego czasu, zapraszamy do wzięcia udziału w zawodach. Na początek proponujemy zawody nie ogólnopolskie, europejskie ale te nasze, lokalne. Na terenie Powiatu Wieruszowskiego funkcjonują na dzień dzisiejszy trzy kluby sportowe, skupiające dzieci, młodzież i dorosłych uprawiających orienteering. Od kilkunastu już lat kluby te organizują Mistrzostwa Powiatu Wieruszowskiego w Biegach na Orientację, Mistrzostwa Młodych w Biegu na Orientację „Od Przedszkola do Seniora" oraz Zawody o Puchar Wójta Gminy Galewice. Każdego roku w zawodach tych bierze udział łącznie ponad 200 osób. Jeśli złapiesz „bakcyla" i zapragniesz zaangażować się w bieganie na orientację zapisz się do jednego z klubów, zacznij trenować i jeździć na zawody o szerszym zasięgu.

Jeśli ciągle się zastanawiasz, potrzebujesz zachęty, bądź kogoś kto pokaże Ci podstawy i opowie szerzej o orientacji skontaktuj się z leśniczym Leśnictwa Szustry – Jarosławem Krzyżostankiem, członkiem klubu „Grom Sokolniki", trzykrotnym mistrzem i dwukrotnym wicemistrzem Polski leśników w biegu na orientację.

No to mapa, kompas i do lasu!!!