Lista aktualności Lista aktualności

Zespół Sygnalistów Myśliwskich „Echo Wandy” znów na podium

Zespół Sygnalistów Myśliwskich „Echo Wandy” znów na podium.

Zespół Sygnalistów Myśliwskich działający przy nadleśnictwach: Przedborów, Kalisz i Antonin zdobył III miejsce w kategorii sygnałów myśliwskich.

20 maja 2017 r. odbył się XXIII Wielkopolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich – Goraj Zamek 2017.  Wzięło w  nim udział prawie 180 sygnalistów, którzy zmagali się w klasach D, C, B, A sygnałów myśliwskich w  kategoriach solowych jak i zespołowych.

Wśród nich znalazł się także ZSM Echo Wandy w znanym już składzie: Malwina Fikus z nadleśnictwa Antonin, Łukasz Wyrzykowski z nadleśnictwa Kalisz i z nadleśnictwa Przedborów; Dominik Pawlak, Zbigniew Bodura, Witold Sitkowski i Bartosz Kulawinek. Zespół wystartował w średniozaawansowanej klasie „B". W kategorii tej wystąpiło 15 zespołów, a każdy z nich musiał odegrać sygnały takie jak : „Dzik na rozkładzie", „Posiłek" i „Sarna na rozkładzie".

Jury oceniało każdy występ pod względem prezentacji  i wyglądu zewnętrznego sygnalistów, zgodności wykonania utworów z zapisem nutowym oraz ogólnego wrażenia muzycznego (brzmienie dźwięków, zadęcie).  ZSM Echo Wandy  na 300 możliwych do zdobycia punktów uzyskał wynik 282 co w efekcie dało III miejsce na podium. To drugi występ zespołu na konkursie i zarazem drugie odniesione zwycięstwo.

Gratulujemy kolejnego, udanego występu.